Konin dołącza do ogólnopolskiej akcji „Pomagajmy sobie”

Konin dołącza do ogólnopolskiej akcji „Pomagajmy sobie”

Koniński Bank Żywności i trzy organizacje pozarządowe przystąpiły do akcji charytatywnej #TVNpomagajmysobie. Do potrzebujących trafią paczki żywnościowe.

Co roku w ramach przygotowywano aż 1500 paczek w samym Koninie. Zbierano zwykle ok. 8,5 ton żywności. Żywność trafiała do potrzebujących osób – najbiedniejszych rodzin, osób samotnych i seniorów. Niestety, w tym roku już wiadomo, że sytuacja będzie wyglądać inaczej. W tym roku do tej pory zebrano jedynie 880 kg żywności. Przygotowano 220 paczek. Bank Żywności zebrał dodatkowe środki na zakup pół tony żywności. Wciąż jednak jest szansa, że do Wigilii uda zebrać się więcej żywności i pieniędzy.

Trudna sytuacja akcji wynika z pandemii i obostrzeń z nią związanych. Zwykle w sklepach pojawiali się wolontariusze, którzy zbierali artykuły spożywcze. W tym roku jest ich znacznie mniej.

W ramach akcji pomoc uzyskają także restauracje, które będą mogły zorganizować posiłki dla najbardziej potrzebujących. Wytypowane osoby będą mogły uzyskać posiłki na dwa dni świąt.