Początek procesu podejrzanego o zabójstwo o zabójstwo partnerki

Początek procesu podejrzanego o zabójstwo o zabójstwo partnerki

39-latek z Konina – Tomasz Ś. – stanął dzisiaj przed sądem w sprawie zabójstwa swojej partnerki. Najpierw potrącił kobietę, a następnie przejechał po niej.

Do tragicznego zdarzenia doszło 08.05.2020 roku w Drążku w gminie Kramsk. 39-latek podjechał pod dom swojej partnerki. Tam wdał się w kłótnię z jednym z jej dorosłych synów. Ostatecznie doszło do szarpaniny.

Tomasz Ś. Po tym wydarzeniu wsiadł do samochodu i ruszył, zatrzymując się tuż przed idącą właśnie jego partnerką – Renatą W. Kobieta w tym momencie uderzyła rękoma w maskę. Oskarżony w tym momencie ruszył, potrącił kobietę, a następnie przejechał. To doprowadziło do licznych i ciężkich obrażeń. W ich wyniku kobieta zmarła później w szpitalu.

Oskarżony przyznał się do tego, że ruszył samochodem, ale nie do zabójstwa. Na rozprawie odmawiał składania obszerniejszych wyjaśnień, nie odpowiadał też na pytania sądu.

W rozprawie brał udział syn kobiety. Zaprzeczał, iż tego dnia doszło między nim, a oskarżonym do bójki. Zaprzeczał też, że był tego dnia na miejscu przestępstwa.

W kolejnych rozprawach przesłuchiwane będą kolejne osoby – głównie członkowie rodziny ofiary. Za zabójstwo oskarżonymi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.