Świąteczne dekorowanie z MZK. Pasażerowie ozdabiają autobusy

Świąteczne dekorowanie z MZK. Pasażerowie ozdabiają autobusy

W Koninie trwa świąteczna akcja dekorowania środków komunikacji miejskiej. Dzięki temu pasażerowie mają okazję do ozdabiania autobusów kolorowymi bombkami, łańcuchami i własnymi rękodziełami. Pomysł został wcielony w życie przez Konińskich Miłośników Transportu Publicznego, którym w realizacji pomagali kierowcy z MZK.

Akcja powstała w ramach rozsiewania świątecznej atmosfery i zapewnienia przyjemniejszej podróży środkami miejskiej komunikacji. Najlepszą rzeczą jest to, że w dekorowaniu autobusów mogą brać udział pasażerowie. Jak na razie do świątecznego przystrajania chętnych nie brakuje, czego dowodem może być autobus linii 52/61.

Świąteczny autobus przegubowy już dostępny

Zarząd MZK gorąco zaprasza mieszkańców Konina, aby włączyli się do akcji i przynieśli ze sobą świąteczne ozdoby. Mogą to być łańcuchy choinkowe, bombki plastikowe, wycinanki, łańcuchy z popcornu i własnoręczne arcydzieła. Należy jedynie pamiętać, że powinny to być lekkie i nietłukące się dekoracje, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Tak więc, ozdoby typu szklane bombki odpadają.

Jeżeli ktoś pragnie przejechać się świątecznym autobusem, ma do tego okazję już dzisiaj. Jak na tę chwilę po ulicach Konina jeździ jeden udekorowany pojazd. Jest nim autobus przegubowy Solaris linii 52/61. Co więcej, Konińscy Miłośnicy Transportu Publicznego namawiają też do robienia zdjęć w autobusie. Najpiękniejsze fotki zostaną nagrodzone kalendarzem z autobusami na 2022 rok.