Konstantynów: Strażacy walczyli z pożarem domu jednorodzinnego

Konstantynów: Strażacy walczyli z pożarem domu jednorodzinnego

W ubiegły czwartek wybuchł pożar w budynku jednorodzinnym w miejscowości Konstantynów (pow. koniński). Do akcji gaśniczej przystąpiło 31 strażaków, którzy sprawnie poradzili sobie z tłumieniem ognia i zabezpieczeniem całego terenu.

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło 24 lutego w miejscowości Konstantynów w gminie Kramsk. Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odebrał zgłoszenie po godzinie 5:00, wysyłając do walki z ogniem 31 strażaków.

Pożar pochłonął całe poddasze

Ogień zaczął się na poddaszu budynku, zajmując całą powierzchnię poszycia dachowego. Po przybyciu na miejsce strażacy dostrzegli, że ogień rozprzestrzenił się na całe poddasze. Na szczęście mieszkańcy budynku zdążyli się bezpiecznie ewakuować jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Działania gaśnicze obejmowały kierowanie prądów wodnych na płonące poddasze, co w niedługim czasie zaowocowało stłumieniem całego pożaru. Budynek został przewietrzony i oddymiony, a pokrycie dachowe zostało odpowiednio zabezpieczone. W wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba, czego nie można powiedzieć o samym budynku, który doznał kosztownych zniszczeń.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Koninie, a także strażacy z OSP Patrzyków, OSP Wysokie, OSP Kramsk i OSP Ślesin.

O podobnych zdarzeniach przeczytasz też na infobialogard.pl.