Koło: Grupa pracowników mleczarni aresztowana za łapownictwo i nadużywanie uprawnień

Koło: Grupa pracowników mleczarni aresztowana za łapownictwo i nadużywanie uprawnień

Pięciu pracowników mleczarni w miejscowości Koło (woj. wielkopolskie) zostało doprowadzonych do Prokuratury Okręgowej w Koninie, gdzie przedstawiono im zarzuty, za które mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat. Dochodzenie związane z mleczarnią prowadzone jest od zeszłego roku, a sprawa wciąż ma charakter rozwojowy. Z tego względu lista zarzutów może się jeszcze wydłużyć.

Jak poinformowała prok. Ewa Woźniak, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie, przed oblicze prokuratury doprowadzono pięciu pracowników mleczarni, która prowadzi swoją działalność w miejscowości Koło (pow. koniński). Pracownikom postawiono zarzut specyficznego rodzaju łapownictwa związanego z narażaniem zakładu pracy na znaczne straty majątkowe oraz czerpaniu korzyści z nadużywania swoich uprawnień.

Aresztowano dwóch kierowców i trzech klasyfikatorów

Wśród aresztowanych pracowników mleczarni jest trzech klasyfikatorów (osoby pobierające próbki mleka dostarczane do laboratorium) oraz dwóch kierowców. Wobec całej piątki sąd okręgowy zastosował poręczenie i zabezpieczenie majątkowe, a także nałożył na podejrzanych dozór policyjny.

Jak dodaje prokurator, sprawa toczy się już od października zeszłego roku i w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. W toku jest również ustalanie wysokości strat. Z racji tego istnieje możliwość pojawienia się wobec podejrzanych kolejnych zarzutów. Jak na tę chwilę każdemu z pracowników mleczarni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.