Jaki catering dietetyczny wybrać?

Jaki catering dietetyczny wybrać?

Catering dietetyczny jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Jest kilka zalet korzystania z tej usługi. Przede wszystkim zaoszczędzi nam to dużo czasu: nie zawracamy sobie głowy zakupami czy gotowaniem, a jedzenie na cały dzień jest dostarczane wieczorem pod nasze drzwi. Rynek cateringu dietetycznego w Polsce działa bardzo aktywnie od kilku lat. Podjęcie właściwej decyzji nie zawsze jest łatwe, dlatego przy wyborze pudełek należy pamiętać o kilku rzeczach. Sprawdź, jaki catering dietetyczny wybrać i na co zwrócić uwagę w procesie wyboru

Liczba kalorii

Głównym problemem jest wybór ilości kalorii. Powinny być odpowiednio dobrane na podstawie płci, wieku, wzrostu, wagi, aktywności fizycznej i celów, jakie chcemy osiągnąć. Niektóre strony internetowe oferują specjalne kalkulatory, za pomocą których można obliczyć wymaganą liczbę kalorii.

Jeśli celem jest utrata wagi, wymagane będzie odpowiednie zmniejszenie spożycia kalorii. Jednak ich redukcja w jadłospisie nie powinna być drastyczna, a bardzo mała ilość nie będzie miała dobrego wpływu na nasze zdrowie czy samopoczucie.

Makroelementy

Węglowodany, tłuszcze i białka to makroelementy. Należy zauważyć, że przy wyborze cateringu dietetycznego zwraca się uwagę na ich ilość i objętość każdego w schemacie żywienia, a także na odpowiedni dla nas rozkład. Catering dietetyczny Konin to odpowiednio ułożone proporcje makroskładników dla zbilansowanej diety.

Dieta eliminacyjna

Cateringi dietetyczne oferują różne opcje żywieniowe. Najczęstsze opcje to te, które nie zawierają glutenu, laktozy, opierają się na niskim i średnim indeksie glikemicznym. Wiele firm nie zezwala na usuwanie niektórych alergenów lub niektórych produktów spożywczych. Wynika to z dużego nakładu pracy i harmonogramu gotowania.

Dieta pudełkowa – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Cena

Ceny cateringu dietetycznego zależą od planu posiłków, zawartości kalorii i miejsca dostawy. Niektóre firmy oferują zniżki, jeśli pod wskazany adres zostanie dostarczona większa ilość pudełek. Warto jednak pamiętać, że tak jak w przypadku zwykłych zakupów, niższa cena nie zawsze będzie odpowiadała takiej samej jakości jedzenia.

Dostawa

Dla tych, którzy większość dnia spędzają poza domem, bardzo ważny jest czas i miejsce dostawy jedzenia. Ważne jest, aby odebrać jedzenie przed wyjściem z domu. W niektórych przypadkach catering dietetyczny Jarocin dostarczany jest wcześnie rano (nawet o 4 rano) lub późnym wieczorem (dzień wcześniej). Alternatywnie możesz zdecydować się na dostawę jedzenia do pracy, ale niestety opóźniasz wtedy swój pierwszy posiłek.

Pojemniki

Większość firm oferuje plastikowe pojemniki do kuchenki mikrofalowej. To prosta i praktyczna metoda, niestety niezbyt przyjazna dla środowiska. Na uwagę zasługują firmy cateringowe z ekologicznymi opakowaniami. Na przykład niektórzy sprzedawcy mają szklane słoiki, w których sprzedają swojego produkty.

Opinie

Rozważ opinie innych przed podjęciem decyzji. Ogólnie rzecz biorąc, możesz sprawdzić, czy jedzenie jest pełnowartościowe, czy zawiera warzywa, jakie to jest jedzenie, czy jest świeże i jak smakuje. Dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie jak najmniejszej możliwej ilości na próbę lub skorzystanie z dnia testowego, w którym dostaniemy pudełka na ten jeden, wybrany dzień.

Lokalizacja

Na koniec należy zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie produktów. Dlaczego? Wykorzystywanie towarów regionalnych sprawia, że zawsze są świeże, niezależnie od dnia tygodnia. Jeśli podróżują setki kilometrów, aby dostać się do naszych drzwi, z jakim wyprzedzeniem należy przygotować jedzenie? Czy jesteśmy pewni, że w poniedziałek będziemy mieli świeże menu? Oczywiście niektóre firmy mają już oddziały w kilku miastach, ale przy składaniu zamówienia warto poprosić o tę informację u źródła.

Czy catering dietetyczny naprawdę jest dla mnie odpowiedni?

Przy wyborze cateringu dietetycznego zaleca się przeprowadzenie wstępnej analizy żywności dostępnej na rynku i określenie preferencji żywieniowych. Osoby, które nie lubią wielu produktów lub mają alergie, powinny zwrócić uwagę na różnego rodzaju diety eliminacyjne. Należy pamiętać, że pudełka dla całej rodziny mogą wydawać się drogie. Catering dietetyczny Kalisz  jest zdecydowanie atrakcyjną opcją dla osób z ograniczonym czasem, które chcą się odżywiać zdrowo i w sposób zrównoważony.