Na co zwrócić uwagę podczas wyboru operatora telewizji i Internetu?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru operatora telewizji i Internetu?

Coraz większa liczba dostawców usług telekomunikacyjnych nie ułatwia wyboru odpowiedniego operatora. Podczas jego dokonywania, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które będą miały przełożenie na późniejszy komfort. Podpowiadamy, czym się kierować podczas wyboru operatora telewizji i Internetu.

Pakiet TV z Internetem – dlaczego warto?

Telewizja i Internet to najpopularniejsze źródła rozrywki i informacji, bez których ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Od jakiegoś czasu można je ze sobą łączyć poprzez odbieranie telewizji internetowej. Rozwój tego rozwiązania był możliwy przede wszystkim dzięki technologii światłowodowej. Łączenie usług telewizji i Internetu przynosi szereg korzyści. Jedna z nich to centralizacja opłat, a zatem brak konieczności płacenia kilku rachunków. Stawiając na jednego operatora wszystkie usługi są opłacane w ramach jednego rozliczenia, co jest bardzo wygodne i pozwala dodatkowo generować oszczędności.

Wybór odpowiedniego łącza internetowego

Szukając operatora zapewniającego dostęp do sieci i telewizji, trzeba zwrócić uwagę na jakość oferowanego łącza. Obecnie na rynku dominuje technologia światłowodowa (FTTH). Należy zaznaczyć, że większość operatorów oferuje łącza światłowodowe asymetryczne, jednak warto poszukać tych zapewniających dostęp do ich symetrycznych odpowiedników. W ten sposób można się cieszyć z takiej samej prędkości pobierania i wysyłania danych. Ma to olbrzymie znaczenie podczas wykonywania wielu czynności, na przykład uczestniczenia w rozmowach wideo, przesyłania dużych plików lub streamowania. Wysokiej klasy operatorzy dają możliwość dopasowania prędkości łącza do indywidualnych potrzeb klientów. Przyjmuje się, że minimalna prędkość Internetu, powinna wynosić obecnie 300 Mb/s. Należy podkreślić, że jest to dobra opcja dla dwóch osób, które nie mają zbyt wygórowanych wymagań dotyczących jakości połączenia z siecią. W przypadku większej ilości osób lub większego obciążenia łącza, prędkość powinna być wyższa.

Telewizja przez Internet – najwyższa jakość obrazu

Osoby korzystające z łącza światłowodowego mają możliwość użytkowania telewizji cyfrowej bez dokuczliwych opóźnień lub zacinania obrazu. Decydując się na taką opcję, warto poszukać operatora zapewniającego dostęp do TV o rozdzielczości 4K. Aktualnie jest to standard, który stanowi naturalne następstwo dla jakości Full HD. Kolejna kwestia to możliwość wybierania kanałów. Ich dopasowanie do swoich preferencji pozwala uniknąć opłacania stacji, które nie leżą w kręgu naszych zainteresowań. Ponadto telewizja przez Internet daje możliwość nagrywania ulubionych programów i ich ponownego odtwarzania w wybranym przez siebie czasie. Uznani dostawcy internetowej telewizji zapewniają też dostęp do bibliotek VOD, w których można znaleźć najciekawsze hity kinowe z ostatnich lat.

INEA – czołowy dostawca Internetu i TV

INEA to jeden z liczących się graczy na rynku telekomunikacyjnym w naszym kraju. Zapewnia dostęp do ultraszybkiego Internetu dla mieszkańców większości województw. Jest to symetryczne łącze światłowodowe o prędkości od 300 Mb/s do 1000 Mb/s. Poza tym operator umożliwia korzystanie z Telewizji HIWAY zapewniającej bardzo szeroki wybór kanałów w jakości 4K. Są to między innymi stacje ogólnotematyczne, sportowe, filmowe, muzyczne i dziecięce. 

Korzystanie z pakietu łączącego możliwość odbierania Internetu i TV to wygodna i opłacalna opcja. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, że sprawdzi się tylko wraz z  niezawodnym łączem światłowodowym, najlepiej symetrycznym. Poza tym wybierając taki pakiet, warto stawiać na oferty dające możliwość odbioru telewizji w formacie 4K oraz zapewniające jak najszerszy wybór kanałów.