Trzy gole Zawadzkiej w meczu z Medykiem Konin

Górnik Łęczna, pod kierownictwem swojego nowego trenera Patryka Błaziaka, po raz pierwszy zaprezentowało swoją ofensywną strategię na boisku. Pięć bramek strzelonych na trudnym terenie Konina, domowej arenie Medyka – drużyny, która była niejednokrotnym mistrzem Polski, jest niewątpliwie imponujące. Pomimo tego triumfu, nie udało się uniknąć błędów i sytuacji znanych z niedawnego meczu z Pogonią Szczecin.

Marcjanna Zawadzka, zawodniczka Górnika, zdobyła najwięcej uwagi podczas tego spotkania, strzelając trzy gole. Niemniej jednak jej występ nie był wolny od pomyłek. W pewnym momencie meczu, obrona z Łęcznej popełniła błąd, a Zawadzka niefortunnie poślizgnęła się na piłce w swoim polu karnym. Samantha Savoy skorzystała z tej okazji i strzeliła bramkę, co dało Medykowi prowadzenie 2:1. Na szczęście Górnik Łęczna potrafił opanować sytuację i ostatecznie wygrał mecz 5:2.

Wynik spotkania Medyk Konin kontra GKS Górnik Łęczna wyniósł 2:5, z podziałem na połowy 2:3. Bramki dla Medyka strzelili Vujadinović w 17 minucie i Savoy w 21 minucie, natomiast dla Górnika hat-trickiem popisała się Zawadzka (4, 43, 89 minuta), a dodatkowo do siatki trafiły Posiewka w 45+3 minucie oraz Dereń w 82 minucie. Na trenerów drużyn wyznaczeni zostali Roman Jaszczak dla Medyka i Patryk Błaziak dla Górnika.