Problematyczna sytuacja na drogach w rejonie Konina – ograniczenia ruchu dla ciężarówek

Problematyczna sytuacja na drogach w rejonie Konina – ograniczenia ruchu dla ciężarówek

Sytuacja ruchu drogowego w rejonie miasta Konin, zwłaszcza na drogach krajowych, staje się coraz bardziej skomplikowana. Mimo iż drogi te powinny w teorii gwarantować odpowiedni przepływ wszystkich pojazdów, rzeczywistość podważa ten założenie. Przez długi czas obowiązywał tam zakaz przemieszczania się ciężarówek przez drogę krajową, zmuszając je do korzystania z autostrady. Teraz do tych ograniczeń dołączył kolejny – na moście prowadzącym przez rzekę Wartę.

Nowe restrykcje zostały wprowadzone 30 listopada i obejmują częściowo Trasę Warszawską, a więc fragment drogi krajowej nr 92 biegnącej przez Konin, wcześniej znanej jako „dwójka”. Władze lokalne zdecydowały się na to kroki z powodu złego stanu technicznego mostu przez Wartę i ograniczyły ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) powyżej 20 ton w kierunku zachodnim.

Nie tylko wprowadzono zakaz – dodatkowe środki bezpieczeństwa zostały zastosowane na tym odcinku drogi. Zawężono jezdnię za pomocą barier, a o przestrzeganie nowych regulacji poproszono miejscowy oddział Inspekcji Transportu Drogowego (ITD).