Niecodzienny incydent na drodze: Kombajn zablokował ruch na Trasie Warszawskiej

Niecodzienny incydent na drodze: Kombajn zablokował ruch na Trasie Warszawskiej

Choć zima to nie jest pora, kiedy można spodziewać się spotkać kombajn na miejskich ulicach, jeden mężczyzna zdecydował się na taką właśnie nietypową podróż. Jego decyzja doprowadziła do kuriozalnej sytuacji, w której maszyna rolnicza całkowicie zablokowała ruch na moście. Mężczyzna nie przewidział, że szerokość jego pojazdu uniemożliwi mu przejazd przez zwężoną konstrukcję mostu.

Dramat rozegrał się 19 stycznia, po godzinie 20:00, na Trasie Warszawskiej. W miejscu, gdzie droga zwężała się przed wjazdem na most, kombajn utknął, blokując ruch na kilkanaście minut. Kierowca maszyny rolniczej nie przewidział, że jego pojazd o tak dużej szerokości nie jest w stanie przemknąć przez tak wąski przejazd.

„Interweniujący policjanci z konińskiego oddziału drogówki natychmiast podjęli działania mające na celu przywrócenie płynności ruchu. Kilka minut później Trasa Warszawska była już dostępna dla innych kierowców” – podała do publicznej wiadomości Maria Baranowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

W wyniku tego incydentu, mężczyzna kierujący kombajnem został ukarany mandatem karnym. Został również skierowany na drogę alternatywną, a w tym przypadku była to Trasa Bursztynowa.