Dwudziestolatek w BMW przekroczył prędkość o 55 km/h. Policja zareagowała natychmiast

Dwudziestolatek w BMW przekroczył prędkość o 55 km/h. Policja zareagowała natychmiast

Przedstawiciele służb mundurowych z Turku byli zmuszeni zainterweniować, kiedy młody kierowca za kółkiem swojego pojazdu marki BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 55 km/h. Funkcjonariusze nie tylko pozbawili go uprawnień do prowadzenia pojazdów, ale nałożyli też na niego surową karę finansową.

Interwencja odbyła się 6 lutego, kiedy to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku skierowali swoją uwagę na 20-letniego mężczyznę prowadzącego BMW. Kierowca ten, będący mieszkańcem Turkowic (gmina Turek), jechał swoim samochodem z prędkością wynoszącą 105 km/h w strefie zabudowanej, a tym samym przekroczył limit prędkości o 55 km/h.

Młody mężczyzna musiał natychmiast zmierzyć się z konsekwencjami swojej nieodpowiedzialnej decyzji. Z powodu rażącego naruszenia przepisów dotyczących prędkości w obszarze zabudowanym, został pozbawiony prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny o wartości 1500 złotych – takie informacje przekazała miejscowa policja.