Wielkopolska: liczne pożary w Koninie i Międzychodzie, ewakuacje mieszkańców i utrudnienia na drogach

Wielkopolska: liczne pożary w Koninie i Międzychodzie, ewakuacje mieszkańców i utrudnienia na drogach

Wielkopolska okolica obudziła się na początku dnia alarmującymi informacjami o pożarze w Koninie. W pierwszych godzinach poranka, konkretnie około 4:30, strażacy z Wielkopolski otrzymali zgłoszenie o płonącej kamienicy przy ulicy 3 Maja. Wybuchł tam ogień na poddaszu pustego budynku. Incydent ten wymagał natychmiastowej reakcji, co skutkowało ewakuacją licznych mieszkańców z przyległych domów. Działania strażaków, które mają na celu ugaszenie płomieni, nadal trwają i angażują aż 9 jednostek straży pożarnej.

Niestety, nie tylko mieszkańcy musieli zmierzyć się z konsekwencjami tego gwałtownego pożaru. Również kierowcy doświadczają utrudnień. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koninie sugeruje unikanie tej trasy i wybieranie alternatywnych tras. Ulica 3 Maja została bowiem zamknięta od strony ronda św. Ducha.

Wielkopolska była również świadkiem innego poważnego pożaru w trakcie majówki. W Międzychodzie płonął dom, co wymagało ewakuacji wielu osób. Kilka jednostek straży pożarnej brało udział w tej akcji. Ponadto, w połowie kwietnia Czacz doświadczył dewastującego pożaru, podczas którego spłonęło aż 9 hal oferujących różne towary, takie jak meble, sprzęt używany i antyki. Z powodu ogromnej skali pożaru, konieczne było zaangażowanie kilkudziesięciu jednostek straży pożarnej. Nasza ekipa reporterów była na miejscu i relacjonowała te wydarzenia.