WARTKO. – klub biegaczy z miłością do swojej pasji i związku z rzeką Wartą

WARTKO. – klub biegaczy z miłością do swojej pasji i związku z rzeką Wartą

Klub Biegacza noszący nazwę „WARTKO.” jest wyrazem nie tylko gorącej pasji i entuzjazmu jego członków, ale także ukazuje ich mocny związek z przepięknymi terenami otaczającymi rzekę Wartę. Czas spędzany wspólnie na rozwijaniu ulubionej aktywności, jakim jest bieganie, skutkuje osiąganiem przez nich samych szczytów podium.

Podczas tegorocznego Pikniku Patriotyczno-Sportowego w Koninie, który obejmował m.in. test Coopera, kobiety z Goliny okazały się bezkonkurencyjne wśród uczestników z całego powiatu, zdobywając pierwsze miejsce. Ten triumf to jedynie jeden z wielu dotychczasowych sukcesów tych nieprzeciętnych sportowców, a emocji towarzyszących rywalizacji nie brakuje.

„Czujemy radość, poczucie szczęścia, odrobinę dumy, ale to wszystko jest naprawdę prawdziwie przyjemne. Nie jest tak, że biegamy tylko dla wyników, aby pokonać innych. Przeważnie wygrywamy ze sobą samymi, pokonując własne słabości.” – wyznała nam Katarzyna Nowak z Goliny, triumfatorka rywalizacji.

Katarzyna podkreśliła również, że biegacze z Goliny nie są jedynymi, którzy osiągają sukcesy. Mężczyźni z tego miasta mogą się pochwalić zdobytym trzecim miejscem. Z tych wyników wynika jasno, że Golina jest miejscem, gdzie sport ma duże znaczenie.