Zakończyły się półkolonie w Rzgowie. W jakich zajęcia dzieci brały udział?

Zakończyły się półkolonie w Rzgowie. W jakich zajęcia dzieci brały udział?

Dzieci mogły zjeżdżać na sankach, ale także dowiedzieć się, czym jest muzyka poważna. Zaproponowano im wiele innych pomysłów, dzięki którym mogły świetnie się bawić, ale też poszerzyć swoją wiedzę.

W zajęciach brały dwie grupy najmłodszych – w sumie 47 uczniów. Zajęcia odbywała się w szkole podstawowej w Sławsku, a także innych placówkach.

Część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu. W związku z tym, że pogoda dopisała, dzieci mogły zjeżdżać na sankach, lepić bałwany i uczestniczyć w innych zabawach przygotowanych przez organizatorów.

Podczas zajęć we wnętrzach dzieci głównie grały w planszówki. Tego typu zabawy pozwalały rozwijać myślenie strategiczne i rozwijać wiedzę, ale przede wszystkim sprawiały że dzieci świetnie się bawiły. Uczniowie brali też udział w zajęciach plastycznych. Uczyli się także programowania.

Organizatorzy przygotowali także zajęcia naukowe, w formie ciekawej na młodych osób. Dzieci mogły np. przygotować własny wulkan i dowiedzieć się, jakie reakcje chemiczne stoją za „wybuchem”.

Dzieci brały też udział w poważniejszych zajęciach, podczas których np. pokazywano, jak mogą sobie radzić z trudnymi sytuacjami. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy. Wszystkie zajęcia zostały zorganizowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie.