Bohaterska postawa policjanta z Komendy Miejskiej w Koninie

Bohaterska postawa policjanta z Komendy Miejskiej w Koninie

Do niecodziennej sytuacji doszło na jednej z ulic w Koninie. Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Koninie zauważył podczas patrolu na służbie, że jedna z kobiet desperacko wzywa pomoc. Policjant od razu wkroczył do akcji i uratował czternastomiesięczną dziewczynkę, która nie mogła oddychać z powodu zakrztuszenia się jedzeniem.

Policjant z Konina uratował czternastomiesięczną dziewczynkę

Całe wydarzenie miało miejsce w niedzielę 11 lipca około godziny 11:00. To właśnie wtedy starszy sierżant Jarosław Krygier podczas patrolu na ulicy Kaliskiej w Koninie w pewnym momencie zauważył, że na ulicy dosyć nagle zatrzymał się samochód osobowy. Pojazd uległ awarii, a dodatkowo ze środka pojazdu wydostała się kobieta wzywająca pomoc, ponieważ jej córka zakrztusiła się jedzeniem i nie mogła oddychać.

Funkcjonariusz od razu zabrał ze sobą kobietę wraz z dziewczynką i przetransportował ich radiowozem do szpitala, który znajdował się najbliżej. Podczas drogi policjant zawiadomił o zajściu dyżurnego KMP w Koninie, dzięki czemu personel w szpitalu był już przygotowany na przyjazd radiowozu. Okazało się, że dotarli oni do szpitala na czas, ponieważ czternastomiesięczna dziewczynka zaczęła powoli już tracić przytomność.

Dziewczynka od razu została opatrzona przez lekarzy, dzięki czemu szybko przywrócono jej zdolność samodzielnego oddychania. Funkcjonariuszowi na służbie, który pomógł zażegnać niebezpieczeństwo z pewnością należą się gratulację za zachowanie zimnej krwi oraz rozsądku w tej niecodziennej sytuacji.