Przez powiat przeszły niebezpieczne nawałnice

Przez powiat przeszły niebezpieczne nawałnice

Nie tak dawno przez Konin przeszła ogromna nawałnica, a w tym dosyć spore burze. Tym razem mieszkańcy samego Konina być może nawet nie zauważyli, że nieopodal nich przechodzi podobna nawałnica. Kilka dni temu szczególnie duże szkody natura wyrządziła w gminie Wilczyn. Na szczęście strażacy dosyć sprawnie usunęli skutki niebezpiecznych warunków atmosferycznych.

Powalone drzewo i woda na posesjach prywatnych

Ulewny deszcze, burze i wiatr odnotowano m.in. w gminie Wilczyn. Pierwsze wezwanie do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczynie pojawiło się około godziny 11:00. To właśnie wtedy w miejscowości Mrówki powaliło się jedno z drzew na zlokalizowaną tuż obok drogę powiatową. Na wskutek tego droga była nieprzejezdna. Na szczęście strażacy szybko pojawili się na miejscu zdarzenia, usunęli drzewo i przywrócili normalne funkcjonowanie ruchu drogowego w tym miejscu.

Z kolei późnym popołudniem lokalni mieszkańcy wezwali straż w związku z zalaniem prywatnych posesji. Woda pojawiła się nawet w nieruchomościach, na wskutek czego doszło do zalania obiektów mieszkalnych. Pierwsze wezwanie dotyczyło posesji na ulicy Wrzosowej w Wilczogórze. Z kolei później strażaków wezwano do zalanej piwnicy na ulicy Skulskiej również w Wilczogórze. Strażakom dosyć szybko i sprawnie udało się przywrócić porządek w miejscach, które najbardziej odczuły skutki niesprzyjającej pogody.