Kobieta potrąciła dziewczynkę na pasach. Policja otrzymała nagranie z wypadku

Kobieta potrąciła dziewczynkę na pasach. Policja otrzymała nagranie z wypadku

W zeszły poniedziałek funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymali nagranie, na którym kobieta potrąciła dziewczynkę na przejściu dla pieszych. Materiał dowodowy pozwolił policjantom na szybkie ustalenie tożsamości kierowcy, dzięki czemu kobieta została przewieziona na przesłuchanie i usłyszała już zarzuty w swojej sprawie.

Do wypadku doszło 4 listopada na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Kolejowej w Koninie. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Touran potrąciła dziewczynkę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Natomiast 15 listopada do KMP w Koninie wpłynęło nagranie ukazujące całe wydarzenie. Widać na nim, jak kierująca VW Touran kobieta potrąca przechodzącą przez przejście dla pieszych dziewczynkę. Nowe dowody pozwoliły na szybkie ustalenie tożsamości kobiety, którą okazała się 28-letnia mieszkanka powiatu konińskiego.

Straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem

Po przewiezieniu na komendę 28-latka straciła prawo jazdy na okres dwóch lat. Czeka ją również wizyta w sądzie, gdzie będzie musiała ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

Policja w dalszym ciągu próbuje ustalić tożsamość poszkodowanej dziewczynki. Z tego względu apeluje do mieszkańców, aby wszystkie osoby, które mogą pomóc w jej zidentyfikowaniu, zgłosiły się na Komendę Miejską Policji w Koninie.