Policjanci z Konina zatrzymali przewoźnika nielegalnych imigrantów i obywatela Syrii

Policjanci z Konina zatrzymali przewoźnika nielegalnych imigrantów i obywatela Syrii

W ubiegły poniedziałek konińscy policjanci zatrzymali samochód w gminie Rychwał, który przewoził nielegalnych imigrantów. Jak na tę chwilę aresztowano polskiego kierowcę i jednego z pasażerów, którym jest obywatel Syrii. Wszystko wskazuje na to, że pozostałym cudzoziemcom udało się uciec. Trwają poszukiwania policyjne.

Do zdarzenia doszło 15 listopada po godzinie 1:00 w gminie Rychwał, gdzie policjanci z konińskiej drogówki zatrzymali polskiego kierowcę, który zajmował się przewozem nielegalnych imigrantów. Zebrane dowody wskazywały na to, że w samochodzie znajdowało się więcej osób, pomimo że podczas zatrzymania policjanci trafili jedynie na kierowcę i jednego pasażera.

W gminie Rychwał funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzali rutynową kontrolę drogową, podczas której rzucił im się w oczy podejrzany mercedes z grupą pasażerów. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Jednak ten nie miał zamiaru się zatrzymać i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli za nim w pościg, informując sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, aby zjechał na pobocze, ale kierowca nie reagował.

Trwa obława na pozostałych pasażerów

Pościg zakończył się w Kucharach Kościelnych. Po zatrzymaniu mercedesa okazało się, że w samochodzie przebywa już tylko polski kierowca i nielegalny obywatel Syrii. Obaj mężczyźni zostali aresztowani i przewiezieni na Komendę Miejską Policji w Koninie.

Policja zorganizowała też obławę na pozostałych pasażerów. W poszukiwaniach biorą udział funkcjonariusze z komendy konińskiej i komisariatu rychwalskiego.