AfryKamera – święto kultury afrykańskiej w Koninie

AfryKamera – święto kultury afrykańskiej w Koninie

W dniach 4-7 lutego kino Oskard w Koninie zaprasza na 16. edycję jednego z największych świąt afrykańskiej kultury w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal AfryKamera to bardzo popularne wydarzenie, które jest formą hołdu złożonego w stronę afrykańskich zwyczajów i tradycji. Podczas festiwalu będzie można obejrzeć produkcje filmowe z m.in. takich krajów jak Uganda, Tunezja, czy Madagaskar.

Od 4 do 7 lutego w konińskim kinie Oskard odbywa się festiwal kultury afrykańskiej o nazwie AfryKamera. Jest to prawdopodobnie największe wydarzenie tego typu w środkowo-wschodniej części Europy. Kultura kontynentu afrykańskiego jest niezwykle zróżnicowana, czego najlepszym dowodem są filmowe produkcje ukazujące życie w różnych zakątkach tego gorącego obszaru.

Afrykańskie produkcje filmowe w kinie Oskard

Kino afrykańskie, podobnie jak kultura tego kontynentu, jest bardzo zróżnicowane i bogate w nietypowe zwyczaje i tradycje. Podczas 16. edycji festiwalu AfryKamera prezentowany materiał będzie koncentrować się głównie na Madagaskarze – wyspie, która odznacza się imponującym dorobkiem w dziedzinie afrykańskiej kinematografii.

Wszyscy uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć cztery firmy produkcji madagaskarskiej, na które składają się takie tytuły jak „Haingosoa”, „Pewnego razu w Ugandzie”, „Resztki” i „Syn”. Seanse są wyświetlane od piątku do niedzieli w kinie Oskard w Koninie.

podobne informacje znajdziesz też na ewladyslawowo.pl.