Daninów: Pod zwierzętami załamał się lód. Nie udało się ich uratować

Daninów: Pod zwierzętami załamał się lód. Nie udało się ich uratować

W minioną sobotę na jeziorze Głodowskim w Daninowie doszło do tragicznego wypadku, podczas którego pod psem i sarną załamał się lód. Ratownicy natychmiast podjęli akcję ratunkową, która niestety nie przyniosła pomyślnych rezultatów. Zwierząt nie udało się uratować.

Do tragedii doszło 22 stycznia około godziny 15:30 na jeziorze Głodowskim w Daninowie. Dyżurny Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymał zgłoszenie, że pod sarną i psem załamał się lód i zwierzęta wpadły do zimnej wody.

Na miejsce wysłano strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Nr 1 w Koninie i Ochotniczej Straży Pożarnej Kazimierz Biskupi, a także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno–Nurkowego z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Nr 2 w Koninie.

Ratownicy użyli deski lodowej

Kiedy ratownicy przybyli na miejsce spostrzegli, że około 70 m od linii brzegowej pod zwierzętami załamał się lód. Natychmiast przystąpiono do akcji ratunkowej. Korzystając z deski lodowej, ratownikom udało się dotrzeć do tonących zwierząt.

Zarówno pies, jak i sarna, zostały wyciągnięte z lodowatej wody i ostrożnie przetransportowane na brzeg. Niestety pomimo błyskawicznej pomocy weterynaryjnej zwierzętom nie udało się przeżyć.

Do podobnych wydarzeń doszło także w Szczecinku i okolicach. Szczegóły znajdziesz na szczecinekinfo.pl.