Konińscy policjanci otrzymali dwa radiowozy hybrydowe

Konińscy policjanci otrzymali dwa radiowozy hybrydowe

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymali dwa nowe radiowozy z napędem hybrydowym, które stanowią inwestycję w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pojazdy w połowie zostały sfinansowane przez Komendę Główną Policji, a w połowie przez miasto, które dorzuciło na zakup kwotę w wysokości 110 tysięcy złotych.

Nowe radiowozy hybrydowe w szeregach policji to dwie Toyoty Corolla, które pojawiły się przed Komendą Miejską Policji w Koninie 9 stycznia. Najpierw odbyło się uroczyste wręczenie kluczyków, które policjanci z drogówki otrzymali od mł. insp. Mariusza Jaworskiego – Komendanta Miejskiego Policji w Koninie oraz Piotra Korytkowskiego – Prezydenta Miasta Konina. A potem zabrali nowy nabytek na jazdę próbną.

Radiowozy sfinansowane przez KGP i samorząd Konina

Najnowszy nabytek konińskiej policji to nowoczesne radiowozy z napędem hybrydowym, z których polskie służby korzystają już od jakiegoś czasu. Pojazdy zostały już przetestowane przez inne komendy w kraju i cieszą się dużym uznaniem wśród mundurowych użytkowników. Zadaniem radiowozów będzie udzielanie policjantom wsparcia w zapewnianiu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak podaje prezydent Konina Piotr Korytkowski, jedną połowę kwoty na zakup pojazdów przeznaczył samorząd Konina, a drugą Komenda Główna Policji. Faktem jest, że mieszkańcy Konina wspierają swoich funkcjonariuszy, czego dowodem mogą być nie tylko nowe radiowozy. W 2020 roku konińscy policjanci wzbogacili się także o nowy sprzęt służbowy w postaci alkotestów, odzieży wodoodpornej, kasków motocyklowych, strojów służbowych i rowerów policyjnych.