Idealne trawniki. Zerowy nakład pracy

Idealne trawniki. Zerowy nakład pracy

Wszyscy lubimy miłe otoczenie. Kwiaty, drzewa, trawniki. Jednak aby trawnik mieć koło domu, trzeba go pielęgnować, nawozić, podlewać. Dystrybutor sztucznej trawy proponuje trawnik idealny. To sztuczna trawa z rolki wyglądająca jak prawdziwa. Przy zerowym nakładzie pracy. Co jeszcze warto wiedzieć o tego rodzaju trawniku? Czy układanie sztucznej trawy jest trudne?

Trawa z rolki – oszczędza czas

Być może nie wszyscy wiedzą, czym jest trawa z rolki. Otóż to syntetyczna murawa wyglądająca na prawdziwą. Trawa syntetyczna ma tę zaletę, że jest bezobsługowa. Stała się popularna w ostatnim czasie w związku z trendem na wielofunkcyjność. Ludzie cenią rzeczy wielofunkcyjne, gdyż oszczędzają one czas. A czas jest dzisiaj jedną z głównych wartości. Cenimy na przykład makijaż permanentny, który oszczędza sporo czasu. Cenimy grzejniki domowe, które nie tylko grzeją, ale również są na tyle ciekawe wizualne, że pełnią funkcje estetyczne, niczym obrazy czy rzeźby. Cenimy wreszcie sztuczną trawę, gdyż zaspokaja ona naszą potrzebę przebywania w miłym dla oka otoczeniu, a jednocześnie nie wymaga poświęceń.

Układanie sztucznej trawy – najlepiej jesienią

Sztuczny trawnik pozwala cieszyć się trawą nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą. Jesień jest też bardzo dobrą porą na założenie trawnika syntetycznego. Głównie dlatego, że trawa po lecie jest dobrze przygotowania, jest ciepła, rozgrzana promieniami słonecznymi. Gleba jesienią jest też wilgotna. W związku z tym sztuczna murawa w miesiącach takich jak wrzesień, październik i listopad dobrze się ułoży. Oczywiście z układaniem sztucznej trawy może nam pomóc sam dystrybutor sztucznej trawy. Wystarczy zamówić murawę, a sklep zajmie się tym, aby przyjęła się ona najlepiej i służyła przez wiele lat.

Murawa jest bezobsługowa

Jak już pisaliśmy, główną zaletą syntetycznego trawnika jest bezobsługowość. Trawnika nie trzeba…

  • podlewać
  • nawozić
  • pielęgnować

Można wyjechać na dłuższy czas z domu, nie zatrudniając ogrodnika. Nie trzeba martwić się, że wyrosną chwasty. Nie trzeba przejmować się niekorzystną pogodą, na przykład słońcem, deszczem, czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Gdzie sprawdzi się trawa z rolki?

Trwa z rolki jest nie tylko bezobsługowa, ale również uniwersalna. Można ją założyć nie tylko w ogrodzie, przed domem, na tarasie czy balkonie, ale także tam, gdzie tradycyjny trawnik mógłby sobie nie poradzić. Czyli na przykład w cieniu – syntetyczna murawa nie potrzebuje słońca. Albo na dachu. Na boiskach sportowych i na boiskach prywatnych. Syntetyczny trawnik jest również idealnym pomysłem, jeśli w domu są zwierzęta oraz dzieci roznoszące błoto. Możemy też dostosować sztuczną murawę do naszych potrzeb. Na przykład do niezwykle gęstych traw zalicza się murawa EPUFLOOR typu Forest, a jeśli zależy nam na wysokości to wybierzmy model Supreme. Dystrybutor sztucznej trawy ma w swojej ofercie również wyjątkowo miękką trawę Prestige. Z kolei trawa Excellence jest nie najwyższa, ale za to bardzo miękka, delikatna w dotyku, gęsta, sprężysta i za niezbyt wygórowaną cenę.