W Licheniu odbył się koncert i zbiórka dla dzieci z Ukrainy

W Licheniu odbył się koncert i zbiórka dla dzieci z Ukrainy

Dnia 27 marca w Licheniu odbył się koncert pieśni pasyjnych „Zawitaj Ukrzyżowany”, na którym wystąpił chór bazyliki licheńskiej. W trakcie wydarzenia zorganizowano zbiórkę dla dzieci hospicyjnych z Ukrainy, którą zajęli się wolontariusze z Hospicjum św. Stanisława Papyczńskiego.

W ubiegłą niedzielę po mszy św. o godzinie 12:00 w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu odbył się koncert pieśni pasyjnych „Zawitaj Ukrzyżowany”, na którym wystąpił Chór Stabat Mater. Podczas wydarzenia można było posłuchać pieśni wielkopostnych wykonywanych przez chórzystów pod dyrekcją Jacka Hyżnego.

Ciężko chore dzieci z Ukrainy przebywają już w lubelskim hospicjum

W ramach koncertu przygotowano także zbiórkę dla dzieci hospicyjnych z Ukrainy, które zostały ewakuowane z ukraińskich szpitali z powodu agresywnych działań wojennych prowadzonych przez wojska Federacji Rosyjskiej. Zebrane cegiełki powędrują do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które zaangażowane jest w pomoc dzieciom z ukraińskich szpitali.

Lubelskie hospicjum przyjęło w swoje progi ciężko chore dzieci z Ukrainy, które przybyły do Polski wraz ze swoimi rodzinami. Ponadto, rodzinom zapewniono zakwaterowanie, wyżywienie i specjalistyczny sprzęt medyczny, umieszczając uchodźców w hospicyjnym hostelu.

O innym koncercie dla uchodźców z Ukrainy przeczytasz na https://ostrowinfo.pl.

Na miejscu obywatele Ukrainy mają do dyspozycji darmową opiekę medyczną, leki, środki czystości, żywność, środki do higieny osobistej, a także pomoc socjalną, pedagogiczną i psychologiczną.