Konin: Plac Wolności gościł V Motocyklowe Powitanie Wiosny

Konin: Plac Wolności gościł V Motocyklowe Powitanie Wiosny

W minioną niedzielę w Koninie odbyło się „V Motocyklowe Powitanie Wiosny” z Motocyklową Grupą z Konina. Na spotkanie zjechały tłumy miłośników motoryzacji, aby uroczyście rozpocząć sezon motocyklowy 2022. Natomiast mieszkańcy mogli podziwiać wiele wspaniałych dwukołowców, które licznie zaparkowały na placu Wolności.

20 marca był szczególnym dniem dla entuzjastów motocykli, którzy przybyli do Konina z okolicznych miejscowości, a także z różnych zakątków Polski. W pewnym momencie na konińskiej starówce można było usłyszeć potężny warkot silników wydobywający się z jednych z najpiękniejszych dwukołowców w naszym kraju.

Motocykliści zjechali na plac Wolności w Koninie, gdzie przed południem rozpoczęli „V Motocyklowe Powitanie Wiosny”. Oczywiście impreza nie mogła się również obejść bez tradycyjnego topienia marzanny, aby pożegnać szarą zimę oraz powitać słoneczną i kolorową wiosnę.

Zerknij też na imprezę motocyklową w Jaszkowie.

Solidarność z Ukrainą i zbiórka na rzecz konińskiego hospicjum

Ponadto, grupa motocyklowa zdecydowała się również na okazanie gestu jedności z pogrążoną w wojnie Ukrainą. Z tego względu poskramiacze stalowych rumaków przypięli do swoich maszyn żółto-niebieskie wstążki. Natomiast organizatorzy całego ewentu zorganizowali też zbiórkę dla hospicjum w Koninie.

Podczas imprezy goście mogli nie tylko podziwiać zjawiskowe maszyny, ale również wrzucić coś ciepłego i pysznego na ząb. Była to już piąta edycja konińskiej imprezy motocyklowej. Jednak organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec i w przyszłym roku znowu pojawią się na ulicach miasta.