Honoratka: Służby ratunkowe ocaliły dwóch nurków w Honoratce. Dwie akcje ratownicze w ciągu pięciu dni

Honoratka: Służby ratunkowe ocaliły dwóch nurków w Honoratce. Dwie akcje ratownicze w ciągu pięciu dni

Dnia 15 maja w bazie nurkowej w miejscowości Honoratka (gm. Ślesin) służby ratunkowe interweniowały w sprawie nurka, który zasłabł pod wodą. Jest to już druga akcja ratunkowa w bazie nurkowej w przeciągu pięciu dni. Wcześniej ratownicy pomogli innemu nurkowi, któremu zabrakło powietrza w butli tlenowej.

Pierwsza akcja ratownicza w Honoratce

Dnia 8 maja w zbiorniku wodnym w Honoratce (pow. koniński) ratownicy pomogli 50-letniemu nurkowi, któremu zabrakło powietrza w butli tlenowej. Powietrze skończyło się, gdy 50-latek znajdował się na 25-metrowej głębokości. Do akcji wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby zapewnić pacjentowi jak najszybsze dotarcie do szpitala w Poznaniu.

Zapoznaj się także ze szczegółami oferty poznańskiej bazy nurkowej.

Druga akcja ratownicza w Honoratce

Do drugiego zdarzenia doszło 13 maja również w bazie nurkowej w Honoratce, podczas którego w zbiorniku nurkowali instruktor i jego uczeń. W pewnym momencie uczeń zasłabł, z racji czego potrzebna była natychmiastowa pomoc. Do akcji włączyli się inni nurkowie, którzy pomogli wyciągnąć go z wody.

Na miejscu pojawili się także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, którzy oczyścili teren pod lądowanie śmigłowca LPR – relacjonuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy KM PSP Konin.

Zobacz, jak wyglądał zlot samochodowych zabytków w Kleczewie.