W niedzielę odbył się Zlot Samochodów Zabytkowych w Kleczewie

W niedzielę odbył się Zlot Samochodów Zabytkowych w Kleczewie

Minionej niedzieli w miejscowości Kleczew nastąpiło oficjalne rozpoczęcie sezonu klasyków motoryzacji, które licznie zebrały się nad Kleczewską Maltą. W zlocie wzięło udział ponad 100 zabytkowych pojazdów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników motoryzacji i pasjonatów staroświeckich wehikułów.

Dnia 8 maja w Kleczewie (pow. koniński) odbyła się druga edycja Zlotu Samochodów Zabytkowych, która przyciągnęła do siebie licznych mieszkańców Kleczewa i okolicznych miejscowości. Był to już drugi taki zlot zabytkowych pojazdów w Kleczewie. Pierwszy odbył się w 2019 roku.

W trakcie imprezy goście mogli podziwiać ponad 100 staroświeckich samochodów, które w przeszłości królowały na polskich ulicach. Każdy z samochodów był doskonale utrzymany, a niejeden z nich reprezentował również kreatywność właścicieli, którzy przebudowali swoje pojazdy niemal od podstaw.

O atrakcyjnych zlotach motoryzacyjnych przeczytasz również na https://eswiebodzice.pl.

Kuchnia polowa, zawody motoryzacyjne i konkurs plastyczny

Warto też zaznaczyć, że podczas zlotu przygotowano wiele różnych konkursów i dodatkowych atrakcji. W związku z tym goście imprezy mogli sprawdzić swoje siły m.in. w trzymaniu klucza francuskiego albo przeciąganiu malucha. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.

Zlot Samochodów Zabytkowych w Kleczewie nie zapomniał też o najmłodszych uczestnikach wydarzenia, organizując dla dzieci atrakcyjny konkurs plastyczny o tematyce motoryzacyjnej. Co więcej, na terenie imprezy działała także smaczna kuchnia polowa, gdzie można było wrzucić coś pysznego na ząb, w tym grochówkę, bigos, kiełbaski z grilla, a także różne słodkie przekąski.

Ponadto, zlot samochodowy wykorzystano także w celu zebrania funduszy na pomoc dla chorego Marcela, który wymaga kosztownej rehabilitacji.

Możesz też zerknąć na atrakcje oferowane przez giełdę samochodową w Koninie.