Niedoszły samobójca z Konina uratowany dzięki interwencji policyjnej

Niedoszły samobójca z Konina uratowany dzięki interwencji policyjnej

Mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo, skacząc z siódmego piętra budynku, został uratowany przez policjantów.

Funkcjonariusz uratował mężczyznę, który zamierzał skoczyć z siódmego piętra klatki schodowej w Koninie. Mundurowi dotarli na miejsce w samą porę.

Mężczyznę, który o 5:00 rano chciał skoczyć z siódmego piętra budynku przy ulicy Dworcowej, uratowało przed tym dwóch funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego konińskiej policji. Funkcjonariusze zostali wysłani na miejsce zdarzenia po zgłoszeniu, że poza barierką na klatce schodowej stoi mężczyzna zamierzający skoczyć w dół i popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, wjeżdżając windą na siódme piętro. Gdy wychodzili z windy, jeden z funkcjonariuszy zauważył mężczyznę stojącego poza barierką. Stał on na metalowej belce w poprzek szczeliny między schodami.

Dwaj funkcjonariusze w ostatniej chwili rzucili się na samobójcę, który miał zamiar skoczyć z mostu. Złapali go za ubranie i zaciągnęli za barierki, gdzie został uspokojony, a następnie przewieziony do szpitala. Mężczyzna, mieszkaniec Konina, wielokrotnie podkreślał, że nie ma po co żyć, gdy był odciągany.