W jednym z zakładów Sokołowa podobno pracownicy znęcali sią nad krowami!

W jednym z zakładów Sokołowa podobno pracownicy znęcali sią nad krowami!

6 lutego pojawił się reportaż o nazwie „Road to Slaughter”, który ujawnił złe traktowanie krów w ubojni w Sokołowie w Kole. Zawarte w nim materiały filmowe pokazywały znęcanie się nad zwierzętami przez pracowników firmy. W odpowiedzi na to Rada Sektora Wołowiny wydała oświadczenie.

Powstał 13-minutowy reportaż, który pokazuje przerażające maltretowanie zwierząt w kolskiej siedzibie popularnego biznesu w Sokołowie.

Na filmach widać, jak krowy są bite i kopane. Na jednym z nagrań widać, jak krowa otrzymuje wiele uderzeń po oderwaniu rogu. Ten reportaż powinny oglądać tylko osoby powyżej osiemnastego roku życia, które są w stanie znieść ciężkie widoki.

Rada Przemysłu Wołowego, współpraca sześciu głównych grup wspierających hodowców, producentów i przetwórców wołowiny, wydała oświadczenie, w którym wyraża dezaprobatę dla wszelkich naruszeń przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt i wszelkiego niedozwolonego złego traktowania zwierząt.

Głos w sprawie zabrał Dariusz Jakóbowski, kierownik organizacji Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Zwierząt w Sokołowie. Stwierdził on, że po otrzymaniu alertu podjęto szybkie działania mające na celu udzielenie dalszego wsparcia w zgodzie z obowiązującymi w ich placówkach przepisami dotyczącymi dobrostanu zwierząt.