Akcja stop walkom psów!

Akcja stop walkom psów!

Powszechną praktyką jest krzyżowanie masywnych, umięśnionych ras psów i brutalnych terierów. Są one następnie wychowywane tak, aby ich celem były inne zwierzęta. Psy, które są przeznaczone do walki, nie rozumieją żadnych działań poza agresją. Niedawno rozpoczęta kampania ma nadzieję na walkę z walkami psów.

W Polsce niedawno rozpoczęto kampanię przeciwko walkom psów, ponieważ jest to wciąż duży problem. Rozpoczęto kampanię Stop walkom psów, która ma pomóc organom ścigania w wykrywaniu walk zwierząt, zatrzymywaniu sprawców oraz uświadamianiu społeczeństwa o tym problemie.

Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości na temat nielegalności walk psów, pomoc organom ścigania w ich rozpoznawaniu oraz umożliwienie anonimowego przekazywania informacji o potencjalnych zdarzeniach. W Polsce wciąż dochodzi do tych okrutnych zdarzeń w takich miejscach jak Gniezno, Nowa Huta czy Opole. Zwierzęta są szkolone w tym celu, a walki trwają do momentu, gdy jedno z nich nie jest już w stanie rywalizować.

Szczegóły walk pozostają poufne, znane tylko nielicznym. Dochodzi do nich zazwyczaj w miejscach prywatnych i mają związek z nielegalną działalnością, gdzie stawką są zazwyczaj duże sumy pieniędzy.