W Koninie rozpoczęto sezon wodny

W Koninie rozpoczęto sezon wodny

Sezon wodniacki 2023 został oficjalnie zainaugurowany 27 maja w Koninie i na całej Wielkiej Pętli Wielkopolski. W Marinie Gosławice na odwiedzających czekały liczne atrakcje. Nie zabrakło darmowych rejsów po jeziorze, smacznego jedzenia, zabaw dla dzieci oraz zawodów w siatkówkę plażową. Wielka Pętla Wielkopolski Otwarcia Sezonu Wodnego odbyła się w konińskiej Marinie Gosławice, gdzie od południa do wieczora można było korzystać z różnych atrakcji.

Na miejscu na uczestników czekał szereg zaplanowanych aktywności, takich jak zabawy dla dzieci, bezpłatne przejażdżki łodzią po Pawlaku czy pyszne smakołyki od lokalnych kół gospodyń z okolicznych gmin.

Ewa Kulczyńska, dyrektor MOSiR w Koninie, zaprosiła wszystkich do wspólnego świętowania pięknej pogody i otwarcia sezonu wodnego 2023.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 zawodami siatkówki plażowej, a następnie regatami żeglarskimi i spływem kajakowym. Odbyły się również występy artystyczne, których zwieńczeniem był wieczorny koncert zespołu Rubber Shackles. Na zakończenie imprezy Radio SUPERNOVA zorganizowało masową imprezę plenerową.