Gdańskie futbolistki triumfują na swoim terenie

Na stadionie ulokowanym przy ulicy Traugutta w Gdańsku, w sobotę 2 września, odbyło się trzecie starcie bieżącego sezonu ekstraligi piłki nożnej kobiet. Lokalny zespół AP Orlen stanął do walki z czterokrotnymi mistrzyniami Polski – drużyną Medyk POLOmarket z Konina. Po końcowym gwizdku sędziego, wynik 3:0 świadczył o niezaprzeczalnym zwycięstwie gdańszczanek, trenowanych przez Tomasza Borkowskiego. Tym samym, AP Orlen plasuje się obecnie na honorowym czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Początkowe minuty meczu przyniosły emocjonujące wydarzenia. Już w 4. minucie gry, tablica wyników pokazała prowadzenie dla AP Orlen 1:0. Początek akcji rozpoczęły Olga Mossombo i Tatiana Dabney, które sprawnie wymieniały się piłką. Następnie, Victoria Osowska dostarczyła piłkę do Clarissy Kirsch-Downes, która zdecydowanym uderzeniem doprowadziła do otwarcia wyniku.

W 12. minucie meczu kolejna bramka dla gdańszczanek zapadła dzięki precyzyjnemu strzałowi Tatiany Dabney, pochodzącej z USA zawodniczki. Tym samym, AP Orlen ustaliło wynik pierwszej połowy na 2:0.