Oficjalne zakończenie wakacji i powitanie nowego roku szkolnego w Koninie

Oficjalne zakończenie wakacji i powitanie nowego roku szkolnego w Koninie

W Koninie rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024, który oficjalnie zainaugurował prezydent miasta podczas uroczystości Miejskiej inauguracji roku szkolnego. Wydarzenie to miało miejsce w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W tym momencie na drodze edukacyjnej w konińskich szkołach stanęło ponad 15,5 tys. młodych ludzi.

Wydarzenie to miało szczególne znaczenie, jako pierwsza Miejska Inauguracja Roku Szkolnego po okresie pandemii. Wielu uczniów razem z rodzicami, pedagogami i zaproszonymi gośćmi zgromadziło się w „Budowlance” w Koninie. Celebrowali wspólnie zakończenie okresu letniego odpoczynku i rozpoczęcie nowego etapu intensywnej nauki i pracy.

Zaczęto od wielkiego gestu patriotycznego – odśpiewania hymnu państwowego i szkolnego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Karol Leszczyński. Przemówienie dotyczyło historii placówki, która w tym roku ma już 60 lat. Dyrektor podkreślił, że w tym roku szkolnym placówka ta będzie kształcić 1.240 uczniów w 49 oddziałach technikum oraz szkole branżowej I i II stopnia. Studenci mają możliwość zdobycia kwalifikacji w różnych zawodach, takich jak technik architektury krajobrazu czy technik hotelarstwa. Dyrektor Leszczyński zaznaczył również, że doskonałe wyniki edukacyjne uczniów są efektem nie tylko wysoce wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ale także świetnej atmosfery panującej w szkole.