Nowy dworzec kolejowy w Koninie powitał pierwszych pasażerów

Nowy dworzec kolejowy w Koninie powitał pierwszych pasażerów

Jako część zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego Dekada Konin, nowo powstały dworzec kolejowy już przyjął na swoje perony pierwsze osoby podróżujące. Rozpoczęcie działalności tego kluczowego elementu centrum miało miejsce w sierpniu tego roku. W tych chwilach odbywają się finalne prace przygotowawcze przed otwarciem sekcji handlowej, którego termin został ustalony na dzień 27 października.

Inauguracja funkcjonowania dworca kolejowego w Dekadzie Konin stanowi istotny postęp w procesie modernizacji infrastruktury transportowej i sygnalizuje znaczący rozwój dla komunikacji na obszarze regionu. W przyszłości, dworzec będzie także miejscem dla kas PKS Konin oraz różnych punktów o charakterze handlowym i usługowym.

Wynik wielomiesięcznych prac i zaangażowanie Polskich Kolei Państwowych, lokalnych władz oraz firm odpowiedzialnych za realizację całej inwestycji – Dekada SA oraz Xcity Investment Sp. z o.o., będącej częścią Grupy PKP – to nowoczesny dworzec kolejowy, który jest teraz gotowy na przyjęcie podróżnych.