Nieodpowiedzialne zachowanie matki na drodze: Policja zapobiegła tragedii w Koninie

Nieodpowiedzialne zachowanie matki na drodze: Policja zapobiegła tragedii w Koninie

W Koninie stróżowie prawa z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej Komendy Miejskiej Policji przeciwdziałali potencjalnej katastrofie. Zatrzymali do kontroli 43-letnią kobietę, która prowadziła auto będąc nietrzeźwą. Co gorsza, podczas jazdy w stanie upojenia alkoholowego przewoziła ona dwójkę swoich nieletnich dzieci.

Interweniujący na ulicy Poznańskiej w Koninie policjanci byli zdeterminowani do przeprowadzenia kontroli drogowej kierującej oplem corsą. Powodem ich niepokoju było nieodpowiednie zachowanie kobiety za kierownicą. Gdy z wnętrza samochodu poczuli silny zapach alkoholu, ich wątpliwości zostały potwierdzone. Przeprowadzone badanie alkomatem ujawniło obecność ponad 3 promili alkoholu w organizmie kobiety. Dodatkowym szokiem dla funkcjonariuszy było to, że podróżowało z nią dwoje dzieci – 8- i 16-letnie.

Kobiecie natychmiast odebrano prawo jazdy. Jej dzieci zostały powierzone pod opiekę odpowiednich służb. Natomiast sama 43-latka trafiła do Policji, gdzie została poddana procedurze dla osób zatrzymanych w stanie nietrzeźwości. Czeka ją teraz odpowiedzialność prawna nie tylko za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ale również za potencjalne narażenie swoich dzieci na ryzyko utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu – takie zarzuty zgłosiła prokuratura.

Wzywamy wszystkich kierowców do zachowania rozwagi i odpowiedzialności na drogach. Każda taka sytuacja stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy, ale też dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.