Spotkanie Konfederacji w restauracji „Nowa era” w Koninie

Spotkanie Konfederacji w restauracji „Nowa era” w Koninie

Restauracja „Nowa Era” w Koninie była miejscem otwartego spotkania z delegatami Konfederacji. Na zebraniu obecni byli kandydaci do Sejmu reprezentujący okręg numer 37 oraz konkurencja kandydata do Senatu z okręgu 93, a także wielu sympatyków tej partii.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Anny Bryłki, liderki listy sejmowej. Wyraziła swoje zrozumienie dla trudności, z jakimi borykają się niektórzy zwolennicy Konfederacji, próbując przekonać innych do poparcia tej opcji politycznej, na co wpływ mają stereotypy dotyczące partii. Zapowiedziała chęć wyjaśnienia, na czym polega prawdziwa alternatywność i idea trzeciej drogi, które wpisują się w ideologię Konfederacji.

Bryłka przytoczyła również działania Konfederacji w poprzedniej kadencji Sejmu, kiedy to jej ugrupowanie sprzeciwiało się decyzjom zapadłym za zgodą rządu i części opozycji. Szefowa listy podkreśliła niezależność decyzyjną swojej partii, ilustrując to na podstawie wyników głosowań z 2020 roku.

Podczas swojego wystąpienia, Bryłka zwróciła uwagę na fakt, że Konfederacja była jedyną partią, która głosowała przeciwko tzw. ustawie covidowej. Zaakcentowała, że ich zdaniem takie działania były niepotrzebne, ponieważ Konstytucja przewiduje mechanizm stanów nadzwyczajnych na takie sytuacje. Zauważyła również, iż wprowadzenie tej ustawy miało negatywne konsekwencje dla polskiej gospodarki i służby zdrowia.