Zatrzymanie dwóch braci w Koninie za uprawę konopi

Zatrzymanie dwóch braci w Koninie za uprawę konopi

Funkcjonariusze policji w Koninie, którzy byli na patrolu z innym celu, przerwali swoją rutynową działalność, aby zareagować na sytuację, która wydała się podejrzana. W wyniku tej interwencji, zatrzymali dwóch mężczyzn, którymi okazały się być braćmi, po tym jak zauważyli krzewy marihuany rosnące na ich terenie.

W Polsce uprawa konopi, które nie są odmianą włóknistą, jest przestępstwem karanym do 3 lat więzienia. Zaskakujący znalezisko miało miejsce podczas czwartkowego popołudnia. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, odkryli nie tylko rośliny konopi w ogrodzie, ale również woreczek foliowy zawierający susz roślinny o brunatno-zielonym kolorze wewnątrz budynku mieszkalnego.

Mężczyźni, 34-letni i jego 41-letni brat, zostali natychmiast zatrzymani, a obaj byli pod wpływem alkoholu. Spędzili noc w policyjnym areszcie i następnego dnia, piątku, zostali przesłuchani. Za zarzucane im przestępstwo może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

W tym kontekście, policja w Koninie apeluje do społeczności o zgłaszanie wszelkich informacji dotyczących posiadania, uprawy lub dystrybucji narkotyków. Przypominają również o surowych konsekwencjach prawnych związanych z takimi działaniami.