Rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie: zbiórka sztabu nr 740 przekroczyła pół miliona złotych

Rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie: zbiórka sztabu nr 740 przekroczyła pół miliona złotych

Sztab numer 740, zaangażowany w aktywności charytatywne podczas 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie, wykazał się niebywałym sukcesem, zgromadziwszy do tej pory sumę 501 594,03 zł. Okazało się to być rekordową kwotą dla tego sztabu, bijąc poprzedni wynik z zeszłego roku, kiedy to zebrano 485 tysięcy. Organizatorzy akcji przewidują, że finalna suma może być jeszcze wyższa, gdyż proces liczenia nadal trwa.

Różnorodne gminy współpracujące z konińskim sztabem, takie jak Skulsk, Kramsk, Kazimierz Biskupi, Wierzbinek, Golina oraz Lisiec Wielki, zaangażowały około 600 wolontariuszy do zbierania datków. Wśród nich znalazł się również prezydent Konina, Piotr Korytkowski, który osobiście udało się zgromadzić ponad 1,5 tysiąca złotych.

Prezydent wyraził wdzięczność za każdy wpłacony datek na rzecz WOŚP, podkreślając wagę każdej wpłaconej złotówki. Podobne podziękowania skierowała również szefowa sztabu, Justyna Kałużyńska. Wyraziła ona wdzięczność dla wszystkich uczestników finału, w tym wolontariuszy, firm, instytucji i osób prywatnych, za ich poświęcenie i zaangażowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.