Rozważania nad kwestią budowy nowej linii kolejowej podczas zbliżającego się spotkania Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Koninie

Rozważania nad kwestią budowy nowej linii kolejowej podczas zbliżającego się spotkania Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Koninie

Przygotowania do nadchodzącego, nadzwyczajnego posiedzenia Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, które zaplanowane jest na przyszły poniedziałek, 22 stycznia, o godzinie 15:00, są w pełnym toku. Sesja ta, niecodzienna ze względu na swój wyjazdowy charakter, odbędzie się w konińskiej instytucji marszałkowskiej CKiS Oskard. Punktem centralnym obrad będzie kwestia planów budowy nowego odcinka kolejowego między miastami Turek i Konin.

Odpowiedź na zobowiązania podjęte przez Marszałka Marka Woźniaka podczas jesiennej rozmowy z osobami podzielającymi zainteresowanie tą sprawą, które miało miejsce w GOK Brzeźno (gmina Krzymów), jest bezpośrednim impulsem do zorganizowania tego spotkania. Wówczas Marszałek obiecał uwzględnić stanowisko przeciwników planowanej inwestycji kolejowej według scenariusza W9, którzy do tej pory czuli się niedoceniani w procesie decyzyjnym.

Nadchodzące zebranie to moment przełomowy dla lokalnej społeczności, zwłaszcza dla tych, którzy nie zgadzają się z obecnymi założeniami dotyczącymi budowy linii kolejowej. Wszyscy są zapraszani do aktywnego udziału w sesji, aby reprezentować społeczność lokalną w liczny i zdecydowany sposób. To szansa na wyrażenie swoich poglądów i wpływanie na kierunek działań związanych z planowaną inwestycją kolejową. Chcąc umożliwić udział w obradach jak największej liczbie osób, spotkanie będzie transmitowane online na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu dla tych, którzy nie będą mogli być obecni osobiście.