Świąteczna akcja pomocy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Konina: 400 paczek ze specjalnymi potrawami

Świąteczna akcja pomocy dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Konina: 400 paczek ze specjalnymi potrawami

Do rąk najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta Konin trafią aż 400 zestawów ze świątecznymi potrawami. Akcja skierowana jest do różnych grup społecznych, które z różnych powodów są w niekorzystnej sytuacji życiowej. Wśród odbiorców znajdą się osoby samotne, niepełnosprawne, starsze i niesamodzielne, jak również osoby bezdomne – zaznacza Małgorzata Rychlińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie (MOPR).

W skład pakietu pomocowego wejdą tradycyjne dania wigilijne takie jak barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, filet rybny, kapusta z grochem, krokiet oraz czekolada. Dodatkowo, do każdej paczki dołączone zostaną także jabłka. Wszystko to ma na celu zapewnienie potrzebującym godnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dzień dystrybucji pakietów został ustalony na piątek 22 grudnia. Część osób otrzyma swoje potrawy bezpośrednio w siedzibie MOPR-u. Pozostałym, zwłaszcza tym, którzy przebywają na terenie ogródków działkowych, w schronisku, noclegowni czy tych, którzy z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie opuścić swojego domu, potrawy zostaną dostarczone.