44-latek z Królikowa stracił na 3 miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

44-latek z Królikowa stracił na 3 miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

44-letni obywatel Królikowa na trzy miesiące musiał pożegnać się ze swoim dokumentem uprawniającym do kierowania pojazdem. W obszarze zabudowanym zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość – o ponad 50 km/h. Okazało się, że jest tylko jednym z wielu uczestników ruchu drogowego, którzy zostali przyłapani na łamaniu prawa podczas policyjnej operacji „Prędkość”. W ramach tej akcji służby mundurowe ukarały łącznie 78 kierowców, którzy nie dostosowali swojej jazdy do obowiązujących ograniczeń.

Działania policyjne pod nazwą „Prędkość” odbyły się wczoraj na terenie miasta i powiatu konińskiego. Funkcjonariusze skupili swoją uwagę na miejscach szczególnie newralgicznych, w których najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków oraz na tych, które zostały zgłoszone przez obywateli za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W sumie do operacji „Prędkość” przydzielono 26 policjantów. Ich skrupulatna praca zaowocowała wykryciem aż 87 naruszeń przepisów, wśród których aż 78 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Kierowcy, którzy zdecydowali się ignorować obowiązujące ograniczenia prędkości, w szczególności ci, którzy znacznie je przekroczyli, musieli liczyć się z surowymi konsekwencjami. Oprócz możliwości otrzymania mandatu i dodatkowych punktów karnych, istniało również ryzyko utraty prawa jazdy.

Apel policji do kierujących jest jasny – przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drogach. Szczególnie ważne jest dostosowanie prędkości do warunków na drodze, zwłaszcza w miejscach wymagających szczególnej ostrożności, takich jak przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe czy skrzyżowania.