Mały chłopiec zaginął podczas spaceru: Został odnaleziony w zbiorniku wodnym

Mały chłopiec zaginął podczas spaceru: Został odnaleziony w zbiorniku wodnym

Niezwykle niepokojące wydarzenie miało miejsce w gminie Kazimierz Biskupi, kiedy to 3-letniego chłopczyka zgłoszono jako zaginionego. Cała policja konińska i kilka jednostek straży pożarnej zostały natychmiast zaangażowane w poszukiwania. Dramatyczny finał nastąpił, gdy malca znaleziono w zbiorniku wodnym.

Zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło do służb powołanych do tego typu działań po godzinie 15.00, dnia 24 lutego. Jak się okazało, chłopiec był na spacerze ze swoim dziadkiem. Niestety, w pewnym momencie doszło do tragedii – mały oddalił się od opiekuna, a ten stracił go z pola widzenia. W rezultacie poszukiwań, chłopiec został odnaleziony pół godziny później, ale nie w miejscu, jakiego byśmy sobie wszyscy życzyli – jak informuje Maria Baranowska z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, chłopiec został znaleziony w zbiorniku wodnym znajdującym się w miejscowości Ludwików.

Obecnie trwają desperackie próby uratowania życia chłopca. Wszystko to dzieje się podczas reanimacji, przy której zaangażowane są wszystkie dostępne siły i środki. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które ma na celu zapewnienie jak najskuteczniejszej pomocy.