Ostatni turniej Górnik Cup zgromadził młodych piłkarzy i wsparł rehabilitację Szymka Mizerskiego

Ostatni turniej Górnik Cup zgromadził młodych piłkarzy i wsparł rehabilitację Szymka Mizerskiego

Minioną sobotę hala Rondo stała się areną finałowego etapu turnieju piłki nożnej dla najmłodszych – Górnik Cup. Tym razem, na szranki stanęły zespoły młodych adeptów futbolu z roczników 2014 i 2015.

W trakcie zawodów sportowych przeprowadzona została akcja charytatywna mająca na celu zebranie funduszy na rehabilitację Szymka Mizerskiego. Chłopiec walczy z niełatwą chorobą, która powoduje deformacje jego dłoni.

Zespół gospodarzy reprezentowany był przez dwie drużyny. Poza nimi, w zawodach uczestniczyły także Polonia Golina, RM Lądek, Czarni Brzeźno oraz Warta Rumin. Zawody swe rytm narzuciły, zapewniając każdemu z drużyn jedną piętnastominutową rundę w formule „każdy z każdym”. Wyniki nie były jednak rejestrowane, a ostateczna klasyfikacja nie była prowadzona. Na trybunach hali Rondo obecny był trener seniorów Górnika – Maciej Rozmarynowski.

Łącznie, w serii turniejów Górnik Cup, brało udział 24 drużyny, w tym siedem reprezentowało Akademię. Wszystkie mecze zgromadziły około 250 młodych sportowców – zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Podczas ceremonii wręczono 21 indywidualnych nagród MVP, a także trzy dla najwybitniejszego bramkarza, strzelca i zawodnika turnieju.

Organizatorzy turnieju, czyli Akademia Piłkarka Górnika Konin, na swoim profilu społecznościowym podkreślili emocje sportowe, uśmiech dzieci, spełnione marzenia czy doping kibiców. Te wszystkie elementy nie są mierzalne, ale stanowiły istotny składnik atmosfery całego wydarzenia.

Zbiórka funduszy w ramach akcji „Gramy dla Szymka” przyniosła pozytywne rezultaty – udało się zgromadzić łącznie 5913,59 zł na rehabilitację małego Szymka.