Spotkanie z podróżniczką Teresą Zawadzką w konińskiej bibliotece – zapraszamy na podróż do Skandynawii

Spotkanie z podróżniczką Teresą Zawadzką w konińskiej bibliotece – zapraszamy na podróż do Skandynawii

21 lutego, w środku tygodnia, w godzinach porannych o 11.00, biblioteka w Koninie stanie się miejscem otwartego spotkania z Teresą Zawadzką. Ta żarliwa podróżniczka przeniesie swoich gości do malowniczych krajobrazów Skandynawii.

Zawadzka przez ponad dwie dekady przemierza różne zakątki świata, ponieważ jak sama deklaruje, to jest jej prawdziwą pasją. Jej dotychczasowe wyprawy obejmują Meksyk, Indie, Azję oraz Europę, ale nie stroni również od zwiedzania rodzinnej Polski. Wśród krajów europejskich jedynie Portugalia pozostaje nieodkryta przez Teresę, która planuje odwiedzić ten kraj dopiero na emeryturze, traktując go jako wisienkę na torcie swoich podróżniczych doświadczeń. Zawadzka jest osobą pełną energii i pogody ducha, jest aktywna intelektualnie – dużo czyta i uwielbia podróże. Charakteryzuje ją ciekawość świata, poczucie humoru i perfekcyjna organizacja. Kiedyś pracowała jako nauczycielka, teraz na emeryturze czerpie wiedzę od świata. Teresie na jej wymarzone podróże musi odkładać pieniądze przez długi czas, ponieważ jak twierdzi, trudno jest zaszaleć z niewielkiej emerytury.

– Zawsze marzyłam, aby na emeryturze móc zwiedzać. Odkrywać miejsca, które dotąd znałam jedynie z przewodników turystycznych, opowieści przyjaciół czy programów telewizyjnych. Mimo iż moja emerytura jest dość skromna, jeśli naprawdę czegoś pragniesz, zawsze uda się zorganizować fundusze na realizację marzeń – mówi przekonująco Teresa Zawadzka.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Całe wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu „Laboratorium Dojrzałości” i będzie pierwszym z serii trzech spotkań z Teresą Zawadzką.