Zapowiedź wzrostu opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl-Konin

Zapowiedź wzrostu opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl-Konin

Autostrada Wielkopolska, zarządzająca płatnymi fragmentami autostrady A2, poinformowała o planowanym podwyższeniu opłat za przejazd. Startując w poniedziałek, kierowcy podróżujący między Nowym Tomyślem a Koninem będą musieli zapłacić więcej. Dotyczy to wszystkich trzech 50-kilometrowych sekcji tej trasy, na których opłata dla samochodów osobowych wzrośnie z dotychczasowych 30 złotych do 32 złotych.

Podwyżka jest reakcją na rosnące koszty utrzymania tej części autostrady. Autostrada Wielkopolska zwraca uwagę na wysokie stopy procentowe oraz ciągły wzrost inflacji jako dodatkowe czynniki wpływające na tę decyzję.

O zmianach w systemie opłat kierowcy powinni być świadomi od godziny 6:00 rano 11 marca. Od tego momentu, opłata za przejazd dowolnym z tych trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady między Nowym Tomyślem a Koninem wyniesie 16 złotych dla motocykli, 32 złote dla samochodów osobowych o dwóch osiach. Koszt przejazdu dla pojazdów o dwóch osiach, z których przynajmniej jedna jest wyposażona w koła bliźniacze, oraz dla samochodów osobowych o dwóch osiach z przyczepami, podskoczy do 51 złotych.