Policja ostrzega i radzi, jak zabezpieczyć się przed kradzieżami podczas świąt wielkanocnych

Policja ostrzega i radzi, jak zabezpieczyć się przed kradzieżami podczas świąt wielkanocnych

Święta to okres, w którym skupiamy się głównie na przygotowaniach do uroczystych obchodów. Zatroskani o to, by wszystko przebiegło idealnie, zaniedbujemy często kwestie związane z bezpieczeństwem – zarówno osobistym, jak i naszego mienia. Służby policyjne przypominają jednak o tym, jak ważne jest zachowanie czujności i podejmowanie odpowiednich środków ostrożności w trakcie nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.

Zdrowy rozsądek i uwaga to cechy, które powinniśmy szczególnie pielęgnować zarówno podczas przygotowań świątecznych, jak i w czasie trwania tych dni. Policja nieustannie apeluje, aby w okresie przedświątecznym zwracać szczególną uwagę na możliwość stania się ofiarą przestępstw majątkowych. Co więcej, służby te radzą również dbać o to, aby nasze domostwo pozostało bezpieczne podczas naszej nieobecności. Ale to jeszcze nie wszystko.

Według informacji przekazanych przez policję, miejsca publiczne to obszary, gdzie dochodzi do największej ilości incydentów kradzieżowych. Zgiełk i chaos typowe dla okresu świątecznego stwarzają idealne warunki dla działalności przestępczej, na przykład dla kieszonkowców.

Ważne jest, aby nie nosić portfeli z dokumentami i pieniędzmi w tylnych kieszeniach lub zewnętrznych kieszeniach płaszczy i kurtek. Powinniśmy także zwracać uwagę na nasze torby podręczne i nie pozostawiać ich bez nadzoru. Policjanci zalecają, aby kobiety nosiły torebki z dokumentami pod pachą, co utrudni potencjalnym złodziejom jej wyrywanie lub przecięcie paska. Pamiętajmy też o tym, że podczas wpisywania numeru PIN w bankomatach powinniśmy osłonić go drugą ręką. Wybierajmy do tego takie bankomaty, które są dobrze oświetlone i znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu.