Interwencja straży pożarnej i służb medycznych w Sługocinku: nocny pożar poddasza

Interwencja straży pożarnej i służb medycznych w Sługocinku: nocny pożar poddasza

Jednostki strażackie z powiatów konińskiego i słupeckiego w nocy stanęły twarzą w twarz z wyzwaniem w postaci pożaru, który wynikł w miejscowości Sługocinek, leżącej w gminie Golina. Szybko rozprzestrzeniający się ogień najpierw pochłonął poddasze, a następnie zaczął przenosić się na inne części budynku.

Na miejsce niebezpiecznego zdarzenia natychmiast wezwano jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Konina i Słupcy, a do akcji wkroczyła także miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna z Golin. Przybyły na miejsce strażacy podejmowali intensywne działania mające na celu ugaszenie płomieni oraz ochronę pobliskich budynków przed możliwym rozniesieniem ognia.

Niestety, okazało się, że jeden z mieszkańców potrzebował pilnej pomocy medycznej. Bez zwłoki został zabrany do najbliższego szpitala karetką pogotowia. Choć szczegóły dotyczące jego stanu zdrowia nie są jeszcze znane, zachowanie jednostek ratunkowych sugeruje, że mogło dojść do poważnego zdarzenia. Postępujące na miejscu służby zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić mu najlepszą możliwą opiekę.