Osiągnięcia i plany Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe – oczekiwane zwycięstwo w Koninie

Osiągnięcia i plany Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe – oczekiwane zwycięstwo w Koninie

Zwycięstwo w nadchodzących wyborach samorządowych jest celem, do którego dąży Koalicja Obywatelska. Mając na uwadze to, zespół partii politycznej oczekuje na objęcie stanowiska prezydenta miasta Konin, zdobycie dominującej pozycji w Radzie Miasta poprzez uzyskanie 12 miejsc, natomiast w szeregach samorządu wielkopolskiego zamierzają pozyskać stanowisko starosty oraz członka zarządu.

Odbyła się też konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, gdzie wśród obecnych znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska – marszałkini Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Po serii prezentacji i przemówień, Kidawa-Błońska zaapelowała o większe zaangażowanie kobiet w lokalnej scenie politycznej.

Sloganem otwierającym konwencję były słowa „Konin to nie eksperyment”. Piotr Korytkowski, obecny prezydent miasta Konin, przedstawiał dokonania mijającej kadencji i zapowiedział walkę o reelekcję. Zaznaczył swoje gotowość do ponownego objęcia stanowiska i twierdził, że jest w stanie zapewnić dynamiczny rozwój miasta. Korytkowski wyraził determinację do utrzymania kontroli nad rządami miasta i podkreślił, że może polegać na sprawdzonym zespole ludzi. Podkreślał także, że Konin zasługuje na poważne podejście i nie ma miejsca na eksperymenty czy próby.

Przypomniał także zgromadzonym, że przez trzy kadencje pełnił funkcję radnego miejskiego, zanim objął stanowisko prezydenta na następne pięć i pół roku. Korytkowski podkreślił, że jego doświadczenie zostało nabyte poprzez ciężką pracę. Czas pracy w tak trudnej kadencji, jak ta ostatnia – naznaczona pandemią, inflacją, wojną na Ukrainie, kryzysem finansowym oraz restrykcjami budżetowymi samorządu wprowadzanymi przez poprzedni rząd – stworzył mu niewiarygodne doświadczenie. Odwołał się również do odpowiedzialności, jaką ponosi za losy samorządu liczącego 70 tysięcy obywateli i zarządzania budżetem wynoszącym miliony złotych.