44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie – festiwal pełen pasji i młodego talentu

44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie – festiwal pełen pasji i młodego talentu

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, który odbywa się w Koninie, to energetyczne wydarzenie przepełnione entuzjazmem. To tutaj dzieci i młodzież z Polski oraz z innych krajów Europy mogą wyrazić swoją miłość do muzyki, tańca i śpiewu.

44. edycja tego uroczyście obchodzonego festiwalu ma rozpocząć się 5 czerwca, kiedy to uczestnicy będą przyjeżdżać do Konina. Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie Koncert Galowy, planowany na 8 czerwca. Kolorowe podsumowanie dwudniowych starć młodych artystów zapowiada się na prawdziwe widowisko.

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie możemy spodziewać się kilku nowości. Wynika to z ciągłego rozwoju wydarzenia, które stara się podążać za najnowszymi trendami.

Na początek zmieni się osoba prowadząca Koncert Galowy. Tegorocznym gospodarzem będzie Adam Zdrójkowski – aktor i prezenter telewizyjny, reprezentujący młode pokolenie. Nową lokalizacją dla festiwalu będzie plac przy stadionie znajdującym się przy ulicy Podwale w Koninie. Na tym właśnie placu zostanie ustawiona nowoczesna scena, na której odbędzie się Koncert Galowy.