Prezydent Andrzej Duda w Koninie. Zamknięte ulice i zakaz używania dronów

Prezydent Andrzej Duda w Koninie. Zamknięte ulice i zakaz używania dronów

Dzisiejsze popołudnie przyniesie mieszkańcom Konina spotkanie z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą, co jednak wiązać się będzie z pewnymi utrudnieniami dla kierowców. Wydarzenie to odbędzie się o godzinie 16.30, co wymusiło wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu miejskiego.

Informacja o wizycie prezydenta Dudy dotarła do społeczności Konina za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie Konińska Komenda Policji przekazała szczegóły dotyczące planowanych utrudnień. Wystąpienie prezydenta zaplanowano na Bulwarze Nadwarciańskim.

Zmiany w organizacji ruchu obejmują zamknięcie końcowego odcinka ulicy Wodnej, pomiędzy ulicą Krótką a Wojska Polskiego. Informacje te zostały opublikowane na oficjalnym profilu konińskiej policji na Facebooku.

Do zamkniętych dla ruchu zostaną również Most Toruński i parking przy ulicy Wodnej, zlokalizowany między Urzędem Miejskim a Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ustalony objazd prowadzić będzie przez ulicę Krótką, kierując do Placu Wolności.

Warto przypomnieć, że w związku z wizytą prezydenta, nad miejscem wydarzenia wprowadzono zakaz latania dronów. Mieszkańcy i goście miasta powinni wziąć pod uwagę te utrudnienia planując swoje popołudniowe trasy.