Nocne odkrywanie tajemnic muzeum w Koninie: Noc Muzeów już 18 maja!

Nocne odkrywanie tajemnic muzeum w Koninie: Noc Muzeów już 18 maja!

W najbliższą sobotę, 18 maja, od godziny 17:00 do północy, zabytkowe bramy Muzeum Okręgowego w Koninie będą szeroko otwarte dla zwiedzających. Tegoroczna Noc Muzeów to bez wątpienia jedno z kluczowych wydarzeń w rocznym kalendarium tej konińskiej instytucji. Danuta Pydyńska, przedstawicielka muzeum, wyraziła nadzieję, że przygotowany na ten dzień wachlarz atrakcji zapewni ciekawe spędzenie czasu wszystkim gościom.

Zapowiadany przez muzeum program rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00, kiedy to obie bramy obiektu zostaną udostępnione dla zwiedzających. Wstęp na teren muzeum oraz do wszystkich jego części będzie możliwy z dwóch stron. Zabawa potrwa aż do godziny 24:00, co oznacza, że ostatni moment na wejście przypada na 23:30.

Sobotnia Noc Muzeów obfitować będzie w liczne atrakcje. Bogaty program przewiduje m.in. prezentacje artystyczne, warsztaty, pokazy interaktywne oraz gry i zabawy dla dzieci. Ponadto, zwiedzający będą mieli okazję odwiedzić kiermasz, wysłuchać wykładów oraz obejrzeć spektakl. Oprócz tego na terenie muzeum znajdzie się strefa piknikowa, gdzie będzie można odpocząć i skosztować tradycyjnych potraw kulinarnych. Wszystkie te atrakcje zrealizowane zostaną dzięki wsparciu wielu partnerów i sponsorów.